Już po raz drugi w Kokotku! Rekolekcje wielkopostne młodzieży liceum i technikum

Młodzi z liceum i technikum na dwa dni opuścili mury szkoły, by znaleźć chwilę dla siebie i swoich spraw. Czas płynął wolniej, konferencjom i rozmowom towarzyszyły herbata, kawa czy kakao, była okazja do spacerów, odpoczynku i młodzieńczej „rozkminy”. Kiedy ksiądz Łukasz poprosił o rysunek SAMOTNOŚCI, wszyscy ruszyli do pracy i na kilkunastometrowej „kartce” powstała wspólna opowieść o bólu, rozczarowaniach, smutkach i osamotnieniu młodzieży. Podobną „burzę mózgów” wywołał temat BLISKOŚCI, która uchwycona na papierze ujawniła olbrzymie pokłady wrażliwości młodych ludzi. Każdy mógł znaleźć czas na ciszę i skupienie podczas całonocnej adoracji w kaplicy św. Młodzianków, każdy też mógł doświadczyć spotkania we wspólnej modlitwie w czasie przygotowanej przez młodzież Mszy świętej. Obecni na rekolekcjach przeżyli także chwile wzruszenia, zwłaszcza wtedy, gdy kaplicę wypełnił śpiew młodych i kiedy wybrzmiały słowa wyjątkowo osobistej modlitwy naszych uczniów.

A wszystko to wydarzyło się w pięknym ośrodku Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA nad urokliwym stawem Posmyk, w zielonej dzielnicy Lublińca.