Warsztaty z p. Anetą Skibą

Powiem ci coś miłego. Chcę ci podziękować, docenić to, jaki jesteś. A jak Ty siebie widzisz? Jaki jesteś? Gdybyś miał napisać książkę o sobie, to co by się w niej znalazło? Wrzesień to czas integracji i poznania się bliżej – zwłaszcza dla uczniów klas pierwszych. Część klas uczestniczyła w warsztatach psychologiczno-teatralnych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu i prowadzonych przez panią Anetę Marię Skibę. Klasa 2B technikum już się trochę zna, więc tym razem próbowali poznać samych siebie, tworząc książkę o sobie, w ramach warsztatów „Odkryj siebie”. Był czas na indywidualną refleksję oraz dzielenie się swoimi przemyśleniami. Okazuje się, że jeszcze są rzeczy, których o sobie nie wiemy. Ćwiczyliśmy też komplementowanie. Natomiast klasa 1B liceum dopiero się poznawała, więc podczas warsztatów integracyjno-teatralnych przełamywali lody, otwierali się na współpracę w grupie i akceptację różnorodności, jaką tworzą jako klasa. Ważna jest świadomość, że każdy wnosi do grupy coś dobrego i warto to doceniać.