Uroczysta inauguracja projektu PERSONA

Uczniowie klas pierwszych w dniu 3.10 2022 roku wzięli udział w uroczystym seminarium, łącząc się online z siedzibą Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie. Zainaugurowaliśmy tym samym kolejny etap programu wychowawczego „Persona”. Wcześniej w szkoleniach wzięli udział równiez nauczyciele. Seminarium nosiło tytuł „Rozwój ale jaki?”

Prowadzące – dr Jolanta Kraśniewska i Małgorzata Wróbel – zwróciły uwagę na konieczność podjęcia własnego rozwoju i wzięcia odpowiedzialności za to, jak on przebiega. Pani Prezes Maria Chodkiewicz z wielką radością zachęciła uczniów do pracy nad własnym rozwojem osobowym, podkreślając, że takie jest zadanie Stowarzyszenia: praca nad integralnym rozwojem nauczyciela i ucznia. Spotkanie to było przygotowaniem do rozdania indeksów rozwoju osobowego, które na wzór pracy ze studentami mają być narzędziem i wyzwaniem do wypłynięcia na głębię i  służyć pomocą uczniom naszych szkół.

https://www.spsk.edu.pl/inauguracja-programu-persona-2022-2023/