Sukces naszych uczniów gimnazjum na XVII Wojewódzkim Recytatorskim Konkursie Jednego Poety

LUDWIKA GOŁASZEWSKA-SIWIAK I PAWEŁ DUDEK LAUREATAMI XVII WOJEWÓDZKIEGO RECYTATORSKIEGO KONKURSU JEDNEGO POETY

Konkurs, organizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 8 w Opolu, odbył się 13 grudnia 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury  w Opolu. Trzydziestu dziewięciu gimnazjalistów z całej Opolszczyzny recytowało wiersze Tadeusza Różewicza. Ludwika Gołaszewska-Siwiak, uczennica klasy III B, zachwyciła niezwykle sugestywną, aktorską interpretacją wiersza „Od jutra się zmienię” i stanęła na najwyższym stopniu podium. Sięgając po mniej znany tekst, chciała, jak twierdzi, powiedzieć coś o sobie. Paweł Dudek (I C), laureat 2. miejsca, w utworze pt. „Bez” za Różewiczem powtórzył fundamentalne pytania i zaprezentował doskonały warsztat interpretacyjny. Okazuje się, że wśród młodzieży nie gaśnie wrażliwość na piękno sztuki i poetyckiego słowa.

Gratulujemy!