Odkrywcy Sekretów Nauki. Wycieczka licealistów do Krasiejowa

Odkrywcy Sekretów Nauki. Wycieczka licealistów do Krasiejowa

W ramach projektu Odkrywcy Sekretów Nauki 20 października nasi licealiści odwiedzili Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Uczniowie zwiedzili multimedialną wystawę „Okna prehistorii”, poszukując odpowiedzi na pytania: jakie jest, było i będzie życie na Ziemi. Odbyli symulacyjny lot promem kosmicznym oraz tunelem czasu przenieśli się do mezozoiku, kiedy to na ziemi żyły dinozaury. Wędrując ścieżkami Jura Parku, odkrywali imponujących rozmiarów rekonstrukcje prehistorycznych gadów (w tym swojskiego Silesaurusa opolensis), a przy okazji przypomnieli sobie geologiczną skalę czasu oraz pojęcia takie jak np. paleontologia. W Kinie 3D młodzi odkrywcy nauki obejrzeli film edukacyjny o związkach początków Wszechświata z produkcją samochodu oraz wysłuchali wykładu o skamieniałościach. Na koniec podziwiali emocjonującą wielowymiarową ekspozycję morskich stworzeń w oceanarium. Zachęcamy do odwiedzania parku nie tylko pasjonatów nauki – to miejsce, gdzie cała rodzina może dotknąć historii sprzed 66 milionów lat oraz spędzić miło czas i odpocząć w cieniu strasznych jaszczurów.