O Grecji po angielsku

Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Semper Avanti i będziemy gościć w naszej szkole wolontariuszy z różnych krajów, którzy w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności prowadzą warsztaty kulturowe oraz zajęcia dotyczące praw człowieka. Jako pierwsza naszą szkołę odwiedziła Marianna z Grecji, która opowiedziała uczniom Liceum i Technikum o swoim kraju, oraz przybliżyła temat małoletnich uchodźców na terenie Grecji i dostępności do nauki. Warsztaty są prowadzone w języku angielskim. Młodzież, choć początkowo nieśmiało, to jednak brała udział w dyskusji i zadawała naszemu gościowi pytania. Już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań z Marianną oraz z pozostałymi wolontariuszami z różnych rejonów świata.