Miejskie obchody Święta Niepodległości z udziałem naszych uczniów i nauczycieli

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. za ojczyznę w katedrze, po niej opolanie przeszli pod Pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego, by wziąć udział w patriotycznym świecie w gronie znamienitych gości: opolskich parlamentarzystów, wojewody, marszałka, biskupa, przedstawicieli samorządów, wojska i mieszkańców, którzy przyszli na Plac Wolności całymi rodzinami. Podczas obchodów pod pomnikiem wręczono także odznaczenia wojskowe, odbył się apel pamięci, salwa honorowa, defilada pododdziałów i pokaz musztry paradnej. Nasi uczniowie dumnie prezentowali sztandary szkół katolickich. W ramach wspólnego radosnego świętowania razem z uczniami Szkoły TAK zaprosili mieszkańców naszego miasta do uroczystego poloneza, któremu przewodził niezmiennie od 5 lat Miron Wodzirej.

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/wiadomosci/opole/a/swieto-niepodleglosci-w-opolu-opolanie-swietuja-99-rocznice-odzyskania-niepodleglosci,12664295/