Jak zostać pisarzem i YouTuberem? Klasa II A na Festiwalu Książki

W piątek (15 czerwca), tuż po uroczystym rozpoczęciu 3. edycji opolskiego Festiwalu Książki, w sali konferencyjnej MBP z uczniami klasy II A naszego gimnazjum spotkała się Marysia Krasowska. Prelegentka ma trzy własne kanały na YouTube, a jej filmiki miesięcznie ogląda nawet milion osób. Pisze książki („Wyspa X”), prowadzi warsztaty taneczne, studiuje zarządzanie i marzy o własnej szkole tańca.  Na początku drugiej klasy liceum pojechała na wymianę do Stanów Zjednoczonych.

Temat spotkania – Zostań pisarzem i YouTuberem! – dla uczniów zdecydowanie okazał się frapujący. Młodzi ludzie przekonali się, że warto spełniać marzenia i dzielić się swoją pasją z innymi.

„MOŻNA nauczyć się tańca i gimnastyki w domu. MOŻNA zostać pisarzem, mimo że reszta świata usilnie chce ci powiedzieć, że się nie da. MOŻNA wyjechać na wymianę do innego kraju. Tyle rzeczy można! Chcę szerzyć wartościową wiedzę i tworzyć ciekawe treści, które choć w najmniejszym, drobniutkim, minimalnym stopniu zmienią świat.” /https://patronite.pl/MarysiaKrasowska/