Szkoła Podstawowa

Z wizytą w teatrze

W dniu 24 października gościliśmy w opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Obejrzeliśmy spektakl „Niektóre ballady i jakieś romanse Adama Mickiewicza” w reżyserii pana Bogusława Kierca. Naszą uwagę zwróciła zwłaszcza fenomenalna gra aktorów, dzięki której teksty romantycznego poety bardzo sugestywnie wybrzmiały ze sceny. Przez dwieście lat od pierwszego wydania utwory wieszcza nie straciły urzekającego uroku. Ascetyczna scenografia i proste kostiumy ustąpiły w tej realizacji pola innym środkom teatralnej ekspresji – nastrojowej muzyce inspirowanej motywami ludowymi oraz wielofunkcyjnym rekwizytom. Wyjście sprawiło uczniom wielką przyjemność, tym bardziej, że po spektaklu mogli przez chwilę spotkać się z aktorami, zadać pytania i zapozować do pamiątkowej fotografii. Z pewnością będziemy wracać, więc z niecierpliwością oczekujemy kolejnych repertuarowych perełek.