Szkoła Podstawowa

Z wizytą w Łambinowicach

Nasi licealiści przystąpili do projektu „Wojna, niewola i potyczki na słowa”, dofinansowanego z programu „EDUKO – BARDZO MŁODA KULTURA 2019-2021 – OPOLSKIE”, a realizowanego przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych. Wczoraj (17 września), w rocznicę agresji wojsk radzieckich na Polskę, uczniowie odbyli wizytę studyjną w  Muzeum i Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach. Wzięli udział w warsztatach „Dzieci w powstaniu warszawskim” oraz „63 dni i co dalej? Dalsze losy powstańców warszawskich”. Obejrzeli również film edukacyjny oraz w towarzystwie przewodnika zwiedzili wystawy stałe i miejsce pamięci. Kolejnym etapem projektu będzie turniej debat oksfordzkich. Młodzież będzie doskonalić umiejętność skutecznej i etycznej komunikacji. Z niecierpliwością oczekujemy wystąpienia naszej drużyny i życzymy powodzenia!