Wyjazd do Warszawy. Spotkanie z p. W. Traczyk-Stawską

W ramach projektu: „Wojna, niewola i potyczki na słowa”, realizowanego przez Centralnej Muzeum Jeńców Wojennych uczniowie naszej szkoły odbyli wizytę w Warszawie. Celem wyjazdu do stolicy było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz spotkanie z panią Wandą Traczyk – Stawską.
Podczas tej wizyty uczniowie zgłębili historię powstania warszawskiego oraz zwiedzili wyjątkową ekspozycję muzeum. Poznali sytuację Polski i Warszawy przed wybuchem powstania oraz w jego trakcie.
Wyjątkowy moment stanowiło spotkanie z byłym powstańcem, panią Wandą Traczyk – Stawską. Pani Wanda w rozmowie z uczestnikami projektu podzieliła się swoimi przeżyciami z okresu powstania warszawskiego oraz wieloma refleksjami nad życiem młodych ludzi. Była to dla naszych uczniów wyjątkowa lekcja, inspiracja do refleksji nad sensem życia, nad tym, co stanowić powinno o jego wartości.