Serdecznie zapraszamy kandydatów do klas pierwszych naszego liceum

Szanowni Uczniowie! 

Organem prowadzącym Szkoły Katolickie w Opolu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich z siedzibą w  Częstochowie, która od 1990 roku koordynuje niemal 150 szkół i przedszkoli w całej Polsce. Szkoła mieści się w przestrzennym, świeżo wyremontowanym budynku przy ul. Plebiscytowej 5, a więc w ścisłym centrum, nieopodal węzłów kolejowych i autobusowych. 

Dysponujemy nowocześnie wyposażonymi salami lekcyjnymi. Możemy poszczycić się jedną z najlepiej wyposażonych pracowni komputerowych w mieście, salą fitness i siłownią. Do dyspozycji uczniów pozostaje również sala rekreacyjna i biblioteka z bogatym księgozbiorem nowości wydawniczych.  

Nasze szkoły funkcjonują na zasadach placówek publicznych i są bezpłatne. Zależy nam na rzetelnym przygotowaniu uczniów do egzaminów zewnętrznych oraz wyposażeniu ich w umiejętności przydatne w życiu. 
Niezbędnym składnikiem edukacji w naszych szkołach jest wychowywanie w duchu chrześcijańskich wartości. Ze szczególną troską dbamy o integralny rozwój młodzieży oraz indywidualizację procesu nauczania.  

Nauczyciele to osoby świeckie. Ważny jest dla nas każdy młody człowiek. Szansę na osiąganie sukcesów otrzymują w naszej placówce zarówno uczniowie zdolni, jak  i ci słabsi, którzy mają możliwość wyrównać zaległości i niedociągnięcia w czasie zajęć wyrównawczych i indywidualnych konsultacji.   

Staramy się, by nasi uczniowie wyrastali na aktywnych uczestników kultury. Z zaangażowaniem pomagamy poszerzać horyzonty, rozwijać pasje i odkrywać talenty. Realizujemy szereg projektów edukacyjnych, wyjeżdżamy na wymiany europejskie, współpracujemy z instytucjami nauki i kultury, możemy się pochwalić bogatą ofertą zajęć edukacyjnych.  

Nasi uczniowie mają możliwość wyboru ciekawych warsztatów, prowadzonych przez profesjonalistów i praktyków, m.in. prawnych, artystycznych, chemicznych czy zajęć z programowania. Prowadzimy naukę 3 języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, dodatkowo – języka łacińskiego. W ramach zajęć wychowania fizycznego odbywają się bezpłatne zajęcia z instruktorem na basenie

To szkoła dla uczniów ceniących kameralną i życzliwą atmosferę. Lekcje odbywają się w małych grupach. Indywidualnie i podmiotowo podchodzimy do każdego ucznia 

Materiały promocyjne:

 

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji: https://liceum-technikum.szkolykatolickie.opole.pl/rekrutacja/profile-klas/ 

Serdecznie zapraszamy!