Studniówka 2018

Maturzyści rozpoczęli odliczanie 100 dni do matury. Zanim jednak na dobre zagłębili się w repetytoria i arkusze maturalne, postanowili hucznie zaakcentować tę wyjątkową noc szalonej, beztroskiej zabawy. Na początek zebrani goście wysłuchali części oficjalnej, w czasie której uczniowie podziękowali pani dyrektor za wszelką życzliwość oraz wychowawczyniom, paniom Annie Pytel i Elżbiecie Stanek, za nieustające wsparcie, wiarę, dodawanie otuchy i motywowanie do ciężkiej codziennej pracy.

Następnie licealiści zatańczyli uroczystego poloneza według własnej choreografii (tym razem nieoczekiwanie tradycji nie stało się zadość i nie wybrzmiał sztandarowy utwór Wojciecha Kilara). Trud i zaangażowanie się opłaciły – nauczyciele byli pod ogromnym wrażeniem. Wreszcie nadeszła chwila wspólnego świętowania – zabaw i tańców na parkiecie. Maturzyści postanowili sprawdzić wiedzę grona pedagogicznego na swój temat i zorganizowali quiz wiedzy. Na szczęście pytania nie okazały się trudne – nie sposób zapomnieć o pomyleniu Mickiewiczowskich kibitek z kobitkami. Jednak określenie koloru oczu, oryginalnych zainteresowań czy niektórych ról pełnionych w klasie stanowiło nie lada wyzwanie. Studniówkowa zabawa trwała w najlepsze do białego rana.