Relacja z wycieczki do Ryczyna i Brzegu

Nasi uczniowie gimnazjum i liceum 22 października uczestniczyli w ciekawej wycieczce edukacyjnej do Ryczyna i Brzegu. Była to znakomita okazja do poznania historii Dolnego Śląska. Na terenie wykopalisk w Ryczynie, prowadzonych przez Uniwersytet Opolski, uczniowie zobaczyli ślady po średniowiecznym grodzisku i wysłuchali porywającej opowieści p. dr Magdaleny Przysiężnej – Pizarskiej o życiu w tamtych czasach. Dowiedzieli się na czym polega praca archeologa, a nawet znaleźli kilka artefaktów. Następnie udali się do Brzegu. Po obiedzie zwiedzili „Śląski Wawel” – Zamek Piastów Śląskich. Po sporej dawce historii mogli podziwiać wystawę lamp naftowych, a na zakończenie była czas na zabawę w pałacowym labiryncie.

dsc_1078 dsc_1081 dsc_1097 dsc_1107 dsc_1116 dsc_1122 dsc_1123