Przegląd Piosenki „Śpiewaj Panu Ziemio Cała” – spotkanie pełne muzycznych wrażeń

W środę, 8 marca 2017 r., w szkołach katolickich w Opolu odbył się I Przegląd Piosnki Religijnej „Śpiewaj Panu Ziemio Cała”. Celem konkursu było popularyzowanie piosenki, rozbudzenie zainteresowań muzycznych dzieci i młodzieży oraz prezentacja ich umiejętności instrumentalno-wokalnych, a także wymiana doświadczeń między uczestnikami.

W przeglądzie wzięły udział dzieci przedszkolne, klasy 1-6 szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum. Wykonawcy byli znakomicie przygotowani oraz wczuli się w wykonywany utwór. Łącznie wystąpiło 94 młodych artystów z 18 opolskich szkół i przedszkoli.

Wokalistów oceniało jury w składzie: pani Maria Aneta Skiba (instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu), pani Magdalena Wójcik-Gugulska (wokalistka, nauczycielka i właścicielka Fabryki Centrum), s. Mariola Lerch (nauczycielka muzyki), ks. Daniel Nowak (nauczyciel, muzyk).

Zwycięzcami przeglądu zostali (pierwsze miejsca): Michał Kost z piosenką Dzieckiem Bożym jestem ja (PP nr 20, Opole), Iwo Niedbalec z piosenką Schowaj mnie (PKSP SPSK, Opole), Aleksandra Łach z piosenką Zmartwychwstał Pan (PSP 11, Opole), Chór Canticum Vivum z piosenką My lord (PG 9).

Wszystkim wokalistom serdecznie gratulujemy!

http://opole.gosc.pl/doc/3740514.Spiewaj-Panu-Ziemio-cala

 

 

 

 

 

 

 

 


Więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/K7GtENX4sRXYoC268