Projekt „BohaterOn 2022” w naszej szkole zakończony!

Licealiści z klas 1. i 4., w ramach lekcji języka polskiego, zaangażowali się w ogólnopolski projekt „BohaterOn – włącz historię”, którego celem jest przywracanie pamięci o Powstańcach Warszawskich. Uczniowie zapoznali się cywilnym obliczem historii Powstania oraz zaangażowali się w tworzenie wpisów na portalu dumnizpowstańców.pl. Dzięki historii pokolenia Kolumbów i ich twórczości poetyckiej mogli podjąć się trudnego wyzwania zrozumienia tragicznych wyborów ludzi, których młodość przypadła na czas II wojny światowej. W 25 słowach, na wzór powstańczej poczty, uczestnicy akcji zapisali kilka prostych słów świadczących o szacunku wobec tych, którzy dziś są bohaterami polskiej historii XX wieku. Była to świetna okazja do chwilowej refleksji i zadawania trudnych pytań sobie oraz współczesnemu światu. Uczestnikom projektu serdecznie gratulujemy zaangażowania!