Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

W dniu 3 kwietnia tegoroczni maturzyści udali się z pielgrzymką do Częstochowy, by powierzyć Matce Boskiej swoje najgorętsze prośby, ale też obawy i niepokoje związane ze zbliżającym się egzaminem dojrzałości, wyborem drogi życiowej, nadchodzącą przyszłością. Blisko 800 najstarszych uczniów z całej diecezji opolskiej modliło się wraz z nami, a słowo do młodych wygłosił ksiądz Łukasz Knieć. Był to dzień pełen modlitwy i rozmyślań – w skupieniu przeszliśmy kolejne stacje Drogi Krzyżowej, adorowaliśmy Maryję przed cudownym jasnogórskim obrazem, podziwialiśmy monumentalny klasztor paulinów i przepiękną bazylikę – miejsca tak istotne dla polskiej tożsamości  narodowej, naszej historii i kultury. Na koniec uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. bp. Rudolfa Pierskały i zawierzyliśmy młodzież Najświętszej Maryi Pannie. Wydarzenie na Jasnej Górze zorganizowało opolskie duszpasterstwo młodzieży Ławka.

https://opole.naszemiasto.pl/opolscy-maturzysci-modlili-sie-na-jasnej-gorze-blisko-800/ar/c13-9664725