Nakarmiliśmy wygłodniałe SERCA! Rekolekcje wielkopostne młodych liceum i technikum

Gdzie? Kiedy? Podczas dwóch marcowych dni spędzonych w pięknym ośrodku Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA nad urokliwym stawem Posmyk, w zielonej dzielnicy Lublińca.

Wspólny czas uczniów, wychowawców i szkolnych katechetów z księdzem Łukaszem Knieciem na czele upłynął na aktywnej odnowie ciała i ducha. Młodzi, którzy zdecydowali się podjąć nietypowe szkolne wyzwanie, próbowali rozważyć najważniejsze sprawy, ponownie stawiali sobie trudne pytania i realizowali ważne zadania. Ksiądz Łukasz po raz
kolejny zaprosił uczniów liceum i technikum do wymagającej rekolekcyjnej „rozkminy”, tym razem na temat GŁODU, który trawi siły psychiczne młodych ludzi, ujawnia głęboko ukryte potrzeby i pragnienia młodzieży żyjącej we współczesnym świecie domowych, szkolnych, internetowych i rodzinnych relacji. Rekolekcyjne zaangażowanie naszych uczniów ujawniło się podczas modlitwy, śpiewu, dyskusji, całonocnej adoracji w kaplicy św. Młodzianków jak i na papierze, na którym powstały piękne plakaty. Obrazy te przyjechały z nami do Opola i przedstawiają najważniejsze potrzeby oraz pragnienia nastolatków: akceptację, zrozumienie, otwartość, szczerość, szkolne więzi i wiarę w Boga. Już niebawem Wielkanoc – liczymy, że ten czas będzie obfitował w owoce kolejnego wyjazdu do Kokotka.