Medal KEN dla Pani Dyrektor Marii Dragon

Dnia 13.11.2021 r. organ prowadzący naszej szkoły, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich świętowało 30-lecie swojej działalności. Uroczystość zainaugurowała Msza św. w Bazylice na Jasnej Górze pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Uczestniczył w niej także Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Dalsza część uroczystości miała miejsce w Sali Papieskiej, gdzie wręczone zostały medale i wyróżnienia. Minister wyróżnił nasze opolskie szkoły katolickie, wręczając pani dyrektor Marii Dragon „Medal Komisji Edukacji Narodowej” za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Wielu z nas miało przyjemność obserwować, jak pięknie z roku na rok rozwijały się Szkoły Katolickie w Opolu. Przypomnijmy, że Pani Dyrektor objęła stanowisko Dyrektora w 2007 roku, kiedy to w naszym gimnazjum uczyło się zalewie 26 uczniów. Dzisiaj do budynku przy Plebiscytowej 5 uczęszczają przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej, liceum i technikum. Pani Dyrektor nieustannie dba nie tylko o zaplecze lokalowe, ale też o integralny rozwój nauczycieli i uczniów, budowanie wspólnoty opartej na chrześcijańskich wartościach oraz promowanie tychże wartości w środowisku lokalnym. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy!