Jak będziemy się uczyć? Ważne informacje

Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie!

W związku z nietypową sytuacją, kiedy nie możemy się spotkać w szkole, bardzo prosimy wszystkich o wyrozumiałość i stosowanie się do nowych zarządzeń.  Od czwartku 26 marca 2020 roku zaczynamy prowadzić nauczanie zdalne, realizując podstawę programową i nowy materiał.

W związku z tym:

  1. W każdym dniu odbywać się będzie od 3 lub 5 lekcji, w zależności od etapu edukacyjnego. Nowy plan lekcji jest dostępny w e-dzienniku.
  2. W celu ujednolicenia prowadzenia nauczania zdalnego korzystamy z platformy Office 365 MS Teams lub e-dziennika.
  3. Uczniowie będą otrzymywać różne zadania. Platforma daje możliwość przesyłania plików tekstowych, filmów, prezentacji, prowadzenia wideokonferencji i konwersacji online. Nauczyciele określą formę i termin wykonania zadań. Zachęcamy do rzetelnej, systematycznej pracy.
  4. Lekcje na dany dzień będą dostępne na platformie od godz. 8.00, aby uczniowie mieli czas na wykonanie wszystkich poleceń/zadań i zapoznanie się z dodatkowymi materiałami. Prawdopodobnie nie każdy będzie miał możliwość uczestniczenia w lekcji od rana, więc czas na wykonanie zadań będzie możliwy do wieczora. Uczniowie, którzy nie będą brali udziału w lekcjach (brak widocznego logowania, wykonywania poleceń), otrzymają wpis nieobecności do dziennika.
  5. Zajęcia dodatkowe takie jak koła zainteresowań czy zajęcia wyrównawcze mogą być organizowane, jeśli będziecie zainteresowani takimi zajęciami. Prosimy o indywidualny kontakt z nauczycielami poprzez e-dziennik.
  6. Warsztaty prowadzone w liceum zawieszamy do odwołania.
  7. Wychowawcy i nauczyciele są do Państwa dyspozycji i w miarę możliwości postarają się rozwiązywać zaistniałe problemy na bieżąco. Dla wszystkich ta sytuacja jest nowa i trudna, dlatego prosimy o cierpliwość, wyrozumiałość i współpracę.

Życzymy wszystkim zdrowia,

opieki Świętej Rity, Świętej Teresy Benedykty od Krzyża

i Świętego Stanisława Kostki – szkolnych Patronów

Szkół Katolickich w Opolu