Dzień w Grodzie Rycerskim w Byczynie

Jeden dzień w średniowieczu

Za nami sobota spędzona w Grodzie Rycerskim w Byczynie. Uczniowie naszych szkół poznali życie i pracę w dawnych wiekach, a przy tym świetnie się bawili. Spotkali liczną grupę śląskich bractw rycerskich.  Nauczyli się tkactwa i pisali gęsimi piórami. Sprawdzili swoje umiejętności w łucznictwie i rzucaniu nożami. W czasie wizyty w zbrojowni poznali tajniki wyposażenia rycerzy, a jeden z uczniów przymierzył zbroję. Zwiedziliśmy gród i mini zoo, gdzie można było karmić zwierzęta. Jednak najbardziej atrakcyjna okazała się zabawa i jazda na drewnianym koniu. W trakcie zajęć uczniowie przygotowali i upiekli podpłomyki. Wspaniale smakowały miodem i dżemem. Był też czas na pyszny obiad w sali rycerskiej oraz na zakup pamiątek, głównie łuków i mieczy. Pełni wrażeń i zmęczeni wróciliśmy do Opola ok. 17.30.

dsc_1168 dsc_1169 dsc_1171 dsc_1173 dsc_1175 dsc_1176 dsc_1177 dsc_1178