Zero nudy. Spotkanie z Danielem Olbrychskim

Nasi najmłodsi licealiści wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu. W ramach Festiwalu Zero Nudy 23 maja w opolskim Młodzieżowym Domu Kultury gościł Daniel Olbrychski, wielka osobowość polskiego kina i teatru, aktor znany z ekranizacji kanonicznych dzieł literatury, w tym „Trylogii” Henryka Sienkiewicza czy „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Uczniowie po raz pierwszy obejrzeli zrekonstruowaną cyfrowo wersję filmu Andrzeja Wajdy pt. „Wesele”. W świecie smartfonów i zapośredniczonego doświadczania młodzi ludzie dali swojej polonistce powód do dumy – nie tylko z uwagą śledzili żywiołową akcję na ekranie, ale wysłuchali dwugodzinnej gawędy pana Daniela, pełnej wspomnień z dzieciństwa w Drohiczynie, opowieści o początkach kariery i trudnej drodze do roli Kmicica, przyjaźni ze Zbigniewem Cybulskim czy Kirkiem Douglasem, ciekawostek z planów filmowych na całym świecie, wrażeń z wielu oskarowych gal oraz anegdot o pierwszym spotkaniu z Meryl Streep czy planach zostania mistrzem olimpijskim. Była to dla młodzieży niezwykła lekcja kultury słowa – pan Daniel opowiadał z humorem, niezwykle zajmująco, rozpalając wyobraźnię nastoletniej widowni.

Zdjęcie pochodzi ze strony organizatora.