Zajęcia językowe z wolontariuszami

W tym roku szkolnym kontynuujemy współpracę z Fundacją Semper Avanti, dlatego gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z różnych krajów, którzy w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności prowadzą warsztaty kulturowe oraz zajęcia na temat praw człowieka. W zeszłym tygodniu naszą szkołę odwiedziły Mayisa z Azerbejdżanu, Lizi z Gruzji oraz Ebru z Turcji. Wolontariuszki opowiadały uczniom o swoich krajach, o tym, dlaczego wybrały Polskę i Opole na swój roczny pobyt. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, ale uczniów bardzo zaciekawił alfabet gruziński, więc można powiedzieć, że uczyliśmy się kolejnego języka! Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele dopytują, kiedy znowu odwiedzą nas obcokrajowcy. Jest to niezwykła okazja do poćwiczenia komunikacji w języku obcym, do poznania innej kultury, geografii, muzyki. Takie lekcje bardzo lubimy.