Z wizytą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

Lekcje biblioteczne w WBP to naprawdę fascynujaca przygoda czytelnicza – nie dość, że zgłębiamy wiedzę na temat genezy ulubionych gatunków i ich autorów, to jeszcze przy okazji doskonalimy znajomość języka angielskiego. Było już o fantastyce i kryminałach. Tym razem do biblioteki wybrały sie klasy 2A i 3A. Przyglądaliśmy się powieści gotyckiej – przypomnieliśmy wiadomości na temat jej średniowiecznych korzeni. Dowiedzieliśmy się m.in., dlaczego spotkanie przyjaciół w willi Diodati w 1816 – roku, w którym nie było lata – było istotne z punktu widzenia rozwoju literatury. Wiemy też, kto po raz pierwszy uczynił wampira bohaterem literackim, a kto sobie ten pomysł przywłaszczył. I co z powieścią gotycką ma wspólnego siedmiogrodzki hrabia, Vlad Palownik. Polecamy klasykę gatunku oraz utwory inspirowane gotycyzmem – w bibliotece szkolnej znajdziecie na przykład mrożące krew w żyłach nowele Edgara Allana Poego.