Szkoła Podstawowa

Z Rysy na Rysy z Katolikiem!

Uczniowie naszych szkół ponadpodstawowych zdobywali szczyty! Tym razem nie były to Tatry, ale zajęcia ze wspinaczki sportowej zorganizowane w ramach projektu Wspinaczkowe zabawy!” w centrum sportowym Toyota Park w Opolu. Projekt jest finansowany przez fundację Orły Sportu w ramach programu Mikro Granty 2 finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wspinanie to duże wyzwanie, walka ze słabościami, przełamywanie barier i poszukiwanie najlepszej drogi na ścianie pełnej różnorodnych chwytów. Konieczne było zaufanie linie, sprzętowi i prowadzącym instruktorom. Niektórzy śmiałkowie wykazali się talentem i szczególną sprawnością, także podczas szkoły wiązania ósemki – klasycznego węzła wspinaczy. Mamy nadzieję, że po zajęciach na ścianie wspinaczkowej wyjście w góry z dobrze przygotowanym plecakiem będzie dla wielu naszych uczniów dobrym pomysłem na sportową aktywność i wolny czas. Na pewno wrócimy też na kolejne treningi na ścianie w centrum Toyota Park. Organizatorom spotkania, Klubowi Wspinaczkowemu ZERWA, serdecznie dziękujemy!