Wyjazd integracyjny do Turawy

Uczniowie liceum i technikum mieli doskonałą okazję, by poznać się bliżej. Wspólnie z wychowawcami wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Turawy. O bogaty i różnorodny program zadbali nasi nauczyciele – młodzież wzięła udział w zajęciach integracyjnych i warsztatach m. in. z zakresu komunikacji społecznej i wychowania do życia w rodzinie. Uczestniczyliśmy także w spływie kajakowym, tańczyliśmy zumbę, rozwiązywaliśmy interaktywne quizy, biesiadowaliśmy przy grillu. Z wypiekami na twarzy obejrzeliśmy mecz polskich siatkarzy.

Równie podekscytowani wzięliśmy udział w pomysłowej grze terenowej, w czasie której w drużynach walczyliśmy o nagrodę główną – klasowe wyjście na kręgle. Naszym zadaniem było odnalezienie ukrytych liczb, a następnie naniesienie ich do diagramu i rozwiązanie sudoku. Wspólnie negocjowaliśmy strategię i posługiwaliśmy się mapą.

Sporo czasu poświęciliśmy na wybory Samorządu Uczniowskiego i opiekuna. Poszczególne frakcje prezentowały swój program i pomysły na animowanie ciekawych wydarzeń w szkole. Wygrała „Partia Lato”, reprezentująca klasę II liceum, natomiast na opiekuna ponownie wybrano księdza Łukasza.

W przyszłym roku nasza szkoła obchodzić będzie dziesięciolecie, dlatego wspólny wyjazd wykorzystaliśmy również jako forum do rozważań nad wyborem patrona. Postać świętego Stanisława Kostki przybliżył nam ksiądz Łukasz, natomiast na temat Maksymiliana Marii Kolbego rozprawiał pan dr Piotr Stanek, który łączył się z nami online, ponieważ aktualnie pracuje naukowo w londyńskich archiwach. Młodzi ludzie mogli przekonywać siebie nawzajem i trzeba przyznać, że w roli dyskutantów wypadli świetnie, czym udowodnili, że taka debatę warto powtórzyć w przyszłości.

Za zorganizowanie wyjazdu dziękujemy pani Agnieszce Nowak.