Wspieramy akcję Rodacy Bohaterom

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej jako organizacja wychowawcza od 30 lat organizuje akcję Paczka – Pomoc Polakom na Wschodzie. Od 6 lat łączy siły ze Stowarzyszeniem Odra – Niemen. Szczególnie w tych trudnych czasach wzajemne wsparcie jest bardzo Nam wszystkim potrzebne. Akcją od wielu lat obejmowani są kombatanci, seniorzy, zasłużeni działacze społeczni  i osoby represjonowane. Od wielu lat paczki otrzymują również Polacy, którzy pozostali na dawnych Kresach II RP. Zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję do organizowania zbiórki darów w ramach ogólnopolskiej akcji „Rodacy-Bohaterom”.

Głównym adresatem są kombatanci czasu II wojny światowej i powojennej konspiracji niepodległościowej, którzy w wyniku zawirowań dziejowych pozostali poza granicami współczesnej Rzeczpospolitej Polskiej. Mamy nadzieję, że gdy sytuacja epidemiczna się poprawi, zebrane paczki będziemy mogli przekazać wzorem lat ubiegłych rodakom z Rumunii, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi oraz Mołdawii. Jeżeli nie będzie to możliwe, paczki trafią do dzieci z domów dziecka na Opolszczyźnie. Pod linkiem znajdą Państwo szczegółową listę produktów: https://rodacybohaterom.pl/co-do-paczki