Wroclove, czyli licealiści w Europejskiej Stolicy Kultury

Uczniowie klasy II liceum wybrali się 8 czerwca na wycieczkę po Wrocławiu szlakiem dawnej architektury i sztuki. Przez trzy godziny zwiedzali miasto z przewodnikiem, odwiedzając nieznane im dotąd zakątki miasta. Na Rynku wzięli udział w grze terenowej. Dowiedzieli się m.in. skąd się wzięła kluska śląska na jednej z bram Ostrowa Tumskiego,  a na Jatkach złote kozie bobki i dlaczego jeden z wrocławskich krasnali przy uchu ma pieróg.  Na koniec licealiści zwiedzili wystawę sztuki modernistycznej w Muzeum Narodowym i wysłuchali lekcji na temat młodopolskich –izmów. Poszerzyli wiadomości o czołowych przedstawicielach sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku np. Jacku Malczewskim.

Mieliśmy również okazję na chwilę przenieść się wirtualnie na ulice Berlina, korzystając z usytuowanej przy dworcu PKP oryginalnej lunety. Słoneczna, niemalże wakacyjna pogoda, udział w jarmarku świętojańskim, miłe towarzystwo – tę eskapadę nasi uczniowie będą na pewno długo wspominać.

Wroclove Wroclove Wroclove Wroclove Wroclove Wroclove Wroclove