Wielki sukces szkolnej grupy teatralnej

Serdecznie gratulujemy pani Marii Skibie i szkolnej grupie teatralnej. Mimo niesprzyjających warunków pandemii udało się wziąć udział, co więcej – wygrać, w XI Przeglądzie Teatrów Szkolnych SPSK, który w tym roku wyjątkowo odbywał się wyłącznie online w dniu 26 kwietnia. Młodzież prezentowała spektakl „Staś” inspirowany drogą do świętości naszego patrona, Stanisława Kostki i komiksem o. Przemysława Wysogląda SJ „K.O.S.T.K.A.”. Kolejne Złote Maski trafiły do galerii naszych sukcesów. Spektakl wyróżniono następującymi nagrodami:

  • 5 nagród aktorskich – w tym cztery nagrody za role indywidualne i jedna zbiorowa dla wszystkich dziewcząt kreujących różne postaci w spektaklu;
  • I miejsce – Złota Maska za najlepszy spektakl;
  • Nagroda za reżyserię dla Marii Anety Skiby;
  • Nagroda publiczności.

Dostrzeżono pasję, talent i zaangażowanie. Jak widać, szkolny teatr ma się świetnie i jesteśmy przekonani, że to nie koniec twórczych wyzwań dla naszych artystów.