Warsztaty animacji poklatkowej „Opolskie Lamki 2023”

W tym roku w Opolskich Lamkach w Kinie Meduza reprezentowały nas uczennice klasy 1 b – Marysia Czollek, Sara Kulas i Zuzia Dymarczyk. Dziewczyny współtworzyły film w konwencji animacji poklatkowej. Swoje pomysły realizowały pod okiem doświadczonych specjalistów w zakresie sztuk wizualnych – Katarzyny Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego. Tegoroczna edycja skupiała się wokół sposobów radzenia sobie z emocjami. Młodzież z różnych opolskich szkół w czasie trzydniowych warsztatów zastanawiała się też, czy z pomocą maszyn czy aplikacji świat może stać się lepszy.

Efekty pracy można obejrzeć w serwisie YouTube (minuty od 3.56 do 4:38).

Relacja prasowa: https://opolska360.pl/opolskie-lamki-2023-czyli-jak-sprawic-by-swiat-byl-lepszy-mlodzi-mowia-o-emocjach-przez-animacje-poklatkowa/