Liceum Katolickie w Opolu vs cukier

Licealiści odkrywają, w których produktach jest cukier i ile go jemy.

We wtorek (8.03) licealiści klasy II i III udali się do Kina Meduza, aby dowiedzieć się czegoś więcej o jednej z najczęściej spożywanych przez człowieka substancji – cukrze. Spotkanie rozpoczęto od projekcji filmu dokumentalnego pt. „Cały ten cukier”. Główny bohater (Damon Gameau) prowadząc niezwykły eksperyment, udowodnił nam, że we współczesnym świecie trudno nie wpaść w lepkie sidła cukru, pokazując, że „słodki problem” stanowi mniejszą lub większą część rzeczywistości każdego z nas. Po usłyszeniu tak wielu faktów, nie mamy już żadnych wątpliwości, co do ogromu spustoszenia, jakiego dokonuje cukier w naszych organizmach.

Po seansie filmowym uczniowie Liceum Katolickiego w Opolu wzięli udział w warsztatach poświęconych zdrowemu odżywianiu, w których mieli okazję obliczyć ilość słodkich substancji w spożywanych przez nich pokarmach oraz napojach. Zajęcia wzbogaciły ich wiedzę na temat naturalnych i zdrowych zamienników cukru oraz ich umiejętnego włączania do codziennego menu.

Zajęcia odkryły przed nami prawdę na temat otaczającej nas żywności oraz to, po które produkty powinniśmy sięgać, a których lepiej unikać w trakcie codziennych zakupów. To dla jednych pierwszy, a dla pozostałych kolejny krok w stronę kształtowania dojrzałej postawy i odpowiedzialności za prawidłowe funkcjonowanie własnego ciała.

 

Liceum Katolickie w Opolu Liceum Katolickie w Opolu Liceum Katolickie w Opolu Liceum Katolickie w Opolu Liceum Katolickie w Opolu Liceum Katolickie w Opolu