Uczennica klasy II B laureatką w konkursie recytatorskim „Słowo”

II miejsce Ludwiki Gołaszewskiej-Siwiak w konkursie recytatorskim „Słowo”

17 marca 2016 roku – już po raz dziewiętnasty – w opolskim Młodzieżowym Domu Kultury odbył się Konkurs Recytatorski „SŁOWO”. W tegorocznej edycji wzięło udział 20 uczniów szkół podstawowych i 16 gimnazjalistów. Uczennica klasy II B, Ludwika Gołaszewska-Siwiak, podobnie jak w ubiegłym roku, wywalczyła 2. miejsce, tym razem ujmującą recytacją fragmentów prozy René Goscinny’ego o przygodach Mikołajka oraz wiersza Agnieszki Osieckiej.

Główne cele konkursu to m.in.: zachęcenie do czytania i poszukiwań literackich (w tym rozwiązań interpretacyjnych utworów poetyckich i epickich), popularyzacja literatury pięknej, dbałość o żywe słowo. Udziału w konkursie gratulujemy również Oliwii Kownackiej z klasy II a.