Szkolne jasełka oraz wigilie w klasach

Uczniowie klas gimnazjalnych I B, II C i III A wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały jasełka pt. „Brama do nieba jest ciasna”. Przedstawienie zostało zaprezentowane 19 grudnia 2016 r. podczas zebrania z rodzicami oraz 22 grudnia 2016 r. przed spotkaniami opłatkowymi w klasach.

Jasełka przedstawiały historię zbawienia od Edenu do spotkania ze św. Piotrem. Pojawiły się sceny przedstawiające wygnanie Adama i Ewy z Raju, zwiastowanie Maryi, nawiedzenie Elżbiety, wątpliwości Józefa, narodzenie Pańskie. Jako ostatnia została zaprezentowana scena, w której poszczególne osoby prezentują swoje dobre cechy przed św. Piotrem, by móc wejść do nieba. Są to m.in. matka, ojciec, nauczycielka, uczeń, ksiądz, siostra zakonna czy bizneswoman. Zanim jednak św. Piotr wpuści kogoś do nieba, zagląda do Księgi Życia, w której zostały zapisane nasze dobre i złe uczynki. Jak się na koniec okazuje, nie tak łatwo wejść do nieba, gdyż każdy ma swoje zaniedbania, dlatego musi jeszcze zaczekać z wejściem do nieba.

 

 

 

 

 

 

 

 


22 grudnia (w czwartek) w naszych szkołach odbyły się spotkania wigilijne w klasach. Każda z klas od godz. 8:00 przygotowywała swoje sale do świątecznej uczty. Po godzinnych przygotowaniach cała szkoła udała się na ostatnią wspólną mszę św. w tym roku kalendarzowym, po której uczniom zostały zaprezentowane jasełka pt. „Brama do nieba jest ciasna”. Na konice uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach, by wspólnie podzielić się opłatkiem.