Sukces uczennicy naszego gimnazjum w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Polskim

Uczennica klasy III A, Julia Dzikowska, wygrała część pisemną konkursu, który już po raz 20. odbywa się na Uniwersytecie Opolskim. Organizatorami są Opolski Kurator Oświaty oraz Studenckie Koło Naukowe Onomastów, działające przy Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa. Głównym celem zawodów jest popularyzowanie poprawności językowej wśród młodzieży szkolnej oraz promowanie pięknej polszczyzny.

Część pisemna składała się z dyktanda i testu językowego – Julia zdobyła najwięcej (69,5) punktów. Jest jedną z trzech uczennic, które z tytułem finalisty przechodzą do kolejnego etapu – części oratorskiej, w której zmierzą się z formą ustną –przemówieniem na zadany temat. Dodajmy, że czwarte miejsce w rywalizacji zajęła Magda Malik, która najlepiej spośród uczestników napisała dyktando.

Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu nasi uczniowie brali udział w grze dydaktycznej „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, w czasie której rozwiązywali poprawnościowe łamigłówki w szkolnej bibliotece. Taka forma utrwalenia wiedzy okazała się, jak widać, bardzo owocna.