Spotkania adwentowe

Mimo że od wielu tygodni spotykamy się na zajęciach zdalnych, zadbaliśmy o to, by nie zabrakło w trakcie naszych spotkań online modlitwy i treści religijnych. Tuż przed świętami wzięliśmy udział w rekolekcjach adwentowych, by wspólnie przygotować się na narodzenie Pana Jezusa. W cyklu spotkań przypomnieliśmy sobie istotę objawień maryjnych w Lourdes i postać św. Bernardety Soubirous. Uczniowie szczególnie uważnie przyglądali się też treści papieskiego orędzia do młodych, które mieli zaszczyt otrzymać w postaci książeczki od opolskiego biskupa Andrzeja Czai w czasie wrześniowej uroczystości nadania imienia naszemu liceum. Młodzież uczestniczyła również w Mszy Świętej transmitowanej z Jasnej Góry w uroczystość Niepokalanego Poczęcia, a więc w święto patronalne Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Pani Prezes Maria Chodkiewicz zawierzyła Najświętszej Panience społeczność szkolną Szkół SPSK.