Szkoła Podstawowa

Serdecznie zapraszamy na Orszak Trzech Króli

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Opolskiej oraz Szkoły Katolickie w Opolu zapraszają do udziału w tegorocznym Orszaku Trzech Króli, który przemaszeruje ulicami Opola w sobotę 6 stycznia 2024 r. Orszak w naszym mieście jest już organizowany po raz 11.

Harmonogram:

  • o godz. 14.30 rozpoczęcie (spotkanie na parkingu przed Narodowym Centrum Polskiej Piosenki – ul. Piastowska 14A);
  • o godz. 15.00 wymarsz i przejście ulicami: Barlickiego, Piastowską, Zamkową, Placem Wolności i Ozimską aż na plac Jana Pawła II, gdzie będzie miał miejsce pokłon Trzech Króli oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Hasło tegorocznego orszaku brzmi: „W jasełkach leży!” (fragment z XVII wiecznej kolędy „Nowy rok bieży”) i nawiązuje do 800. rocznicy pierwszych jasełek zaaranżowanych przez św. Franciszka z Asyżu, które odbyły się w miejscowości Greccio we Włoszech. Zachęcam dzieci i dorosłych do włączenia się w tworzenie Orszaku i przebrania się na zielono (Orszak azjatycki), czerwono (Orszak europejski) lub niebiesko (Orszak afrykański) i włączenia się w Orszak. Każdy z uczestników otrzyma koronę.

Nasza szkoła ma przypisany kolor czerwony, byłoby miło, gdyby uczniowie mieli na sobie coś czerwonego.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.