Serdecznie zapraszamy kandydatów do klas pierwszych Technikum SPSK

Drodzy Ósmoklasiści! 

Organem prowadzącym Szkoły Katolickie w Opolu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich z siedzibą w  Częstochowie, która od 1990 roku koordynuje niemal 120 szkół i przedszkoli w całej Polsce. Szkoła mieści się w przestrzennym, świeżo wyremontowanym budynku przy ul. Plebiscytowej 5, a więc w ścisłym centrum, nieopodal węzłów kolejowych i autobusowych. 

Dysponujemy nowocześnie wyposażonymi salami lekcyjnymi. Możemy poszczycić się jedną z najlepiej wyposażonych pracowni komputerowych w mieście, salą fitness i siłownią. Do dyspozycji uczniów pozostaje również sala rekreacyjna i biblioteka z bogatym księgozbiorem nowości wydawniczych.  

Nasze technikum jest bezpłatne, funkcjonuje jako szkoła publiczna. Zależy nam na rzetelnym przygotowaniu uczniów do egzaminów zewnętrznych i zawodowych oraz wyposażeniu ich w umiejętności przydatne w życiu. 
Niezbędnym składnikiem edukacji w naszej szkole jest wychowywanie w duchu chrześcijańskich wartości. Ze szczególną troską dbamy o integralny rozwój młodzieży oraz indywidualizację procesu nauczania.  

Nauczyciele to osoby świeckie. Ważny jest dla nas każdy młody człowiek. Szansę na osiąganie sukcesów otrzymują w naszej placówce zarówno uczniowie zdolni, jak  i ci słabsi, którzy mają możliwość wyrównać zaległości i niedociągnięcia w czasie zajęć wyrównawczych i indywidualnych konsultacji.   

Staramy się, by nasi uczniowie wyrastali na aktywnych uczestników kultury. Z zaangażowaniem pomagamy poszerzać horyzonty, rozwijać pasje i odkrywać talenty. Realizujemy szereg projektów edukacyjnych, wyjeżdżamy na wymiany europejskie, współpracujemy z instytucjami nauki i kultury, możemy się pochwalić bogatą ofertą zajęć edukacyjnych.  

Uczniowie przygotowują się do zawodów technika informatyka i technika logistyka.

W ramach zajęć wychowania fizycznego odbywają się bezpłatne zajęcia z instruktorem na basenie. 

To szkoła dla uczniów ceniących kameralną i życzliwą atmosferę. Lekcje odbywają się w małych grupach. Indywidualnie i podmiotowo podchodzimy do każdego ucznia 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami rekrutacji: https://liceum-technikum.szkolykatolickie.opole.pl/rekrutacja/zasady-rekrutacji/

Materiały promocyjne: