Sarmaci na wyciągnięcie ręki – żywa lekcja historii w gimnazjum

Żywa lekcja historii w gimnazjum

W środę na lekcji historii klasa 3A miała okazję przenieść się na chwilę do świata polskiej szlachty. Członkowie Stowarzyszenia Szwadron Przysiecz opowiadali o zwyczajach sarmatów, ich strojach, zaprezentowali walkę szablą oraz poprowadzili warsztaty z fechtunku.

Aby każdy mógł skorzystać z nietypowej lekcji, klasa została podzielona na dwie grupy. Kiedy pierwsza ćwiczyła się w trudnej sztuce walki szablą, to druga grupa sprawdzała swoją wiedzę w quizie o baroku. Po 20 min grupy się zamieniły.

Podczas żywej lekcji historii uczniowie mogli poznać historię nie tylko zapisaną w podręczniku, ale również jej doświadczyć.

Żywa lekcja historii Żywa lekcja historii Żywa lekcja historii Żywa lekcja historii Żywa lekcja historii Żywa lekcja historii Żywa lekcja historii Żywa lekcja historii