Rekolekcyjny wyjazd Młodzieży liceum i technikum do Kokotka

Modlitwa, dyskusja, integracja – w tych trzech słowach można opisać spotkanie młodzieży naszych szkół średnich w pięknym ośrodku Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA nad stawem Posmyk, w zielonej dzielnicy Lublińca. Dwa dni refleksji, wzruszeń i sportowych aktywności zapewniły wszystkim uczniom czas na chwilowy odpoczynek oraz spojrzenie z dystansem na sprawy ważne dla naszej szkoły, całego Kościoła. Ksiądz Łukasz Knieć stworzył przestrzeń do dyskusji, oddał głos młodym, aby sami zmierzyli się z istotnymi sprawami dotyczącymi ich obecności w Kościele Katolickim. Każdy poczuł się ważny i potrzebny, każdy mógł zabrać głos, każdy mógł choć przez chwilę zatrzymać się w pędzącej codzienności, by dać sobie czas na modlitwę i skupienie w czasie Mszy św. czy wieczornego nabożeństwa. Ważnym momentem była także konferencja o. Dominika, który podzielił się swoją pasją wędrownika. Udzielił jednocześnie kilku cennych rad młodym, którzy często czują się samotni, zagubieni lub niezrozumiani. Aktywność duchowo – sportowa zaowocowała dobrym humorem uczestników szkolnych rekolekcji wielkopostnych. Na ich owoce trzeba zapewne jeszcze poczekać, ale zarówno uczniowie jak i nauczyciele są pełni nadziei na to, że przyjazny dialog otwiera na współpracę, dodaje sił w trudnych czasach, pozwala wzrastać każdego dnia.