Przyglądamy się z bliska pracy opolskiego sądu

Uczniowie klasy I i II naszego liceum mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy Sądu Okręgowego w Opolu. 18 kwietnia uczestniczyli w rozprawie sądowej, dotyczącej próby usiłowania zabójstwa. Przed rozpoczęciem spotkania na sali rozpraw uczniowie zwiedzili budynek Sądu Okręgowego w Opolu. Sprawdzili w jakich warunkach oskarżeni oczekują na rozpoczęcie rozprawy, dokąd są przywożeni, gdzie przesłuchiwane są dzieci.
Na samej sali rozpraw licealiści z wielką uwagą przyglądali się temu, w jaki sposób przebiega proces. Przysłuchiwali się zeznaniom świadków i oskarżonego oraz z wielkim zainteresowaniem śledzili pracę sędziego, prokuratora i obrońcy. Myślę, że wizyta w sądzie pozwoliła uczniom pogłębić ich wiedzę prawną, poszerzyć horyzonty, poznać pracę osób, których misją jest budowanie społecznej sprawiedliwości.