Przerwa na czytanie! Przyłącz się!

Już 31 października zapraszamy do udziału w biciu rekordu czytania na przerwie pod hasłem „Przerwa na czytanie”. Zamkniemy w ten sposób Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Na korytarzach i drzwiach gabinetów mogliście znaleźć inspiracje do czytania w postaci  cytatów o książkach i pożytkach płynących z lektury. Tym razem zachęcamy, by poczytać w czasie międzylekcyjnych przerw – obojętnie gdzie i z kim. Warto przynieść ulubione książki z domu! Przez cały dzień będzie też można odwiedzać szkolną bibliotekę (wszystkie przerwy; 3. lekcja – sala 38) i wypożyczać m.in. niedawno zakupione nowości wydawnicze. Być może znajdziecie wśród nich coś dla siebie? Przy okazji przypominamy, że w szkolnym księgozbiorze znajdują się nie tylko lektury, ale też książki obcojęzyczne, tomiki poezji, wydawnictwa popularnonaukowe, eseje o sztuce, współczesne powieści dla młodzieży, kryminały, książki rozwijające zainteresowania i psychologiczne poradniki.