Pożegnaliśmy uczniów klasy 3b naszego liceum!

Trzy lata nauki, współpracy oraz aktywnych działań, trudny czas nauczania zdalnego, niepokój i światowe kryzysy, sukcesy i porażki – tego wszystkiego doświadczyli podczas nauki w liceum tegoroczni maturzyści, którzy w piątek 29 kwietnia pożegnali się z panią Dyrektor Marią Dragon, panią wychowawczynią Agnieszką Nowak, nauczycielami oraz wszystkimi uczniami naszej szkoły. Trzecioklasiści otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, nagrody i wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce, działalność artystyczną, pracę samorządową. Statuetkę najlepszego absolwenta odebrał Maciej Korbaś.

Niezwykłą oprawę muzyczną i liturgiczną w tym dniu zyskała Msza Święta odprawiona w intencji klasy 3B przez księdza Łukasza Kniecia. Cała społeczność szkolna słowem, muzyką i śpiewem dziękowała za wszystko, co uczniowie klasy maturalnej wnieśli do szkolnej rzeczywistości.

Za ich obecność, ciekawe pomysły na szkolne wydarzenia, dokonanie zmian w sali rekreacyjnej czy zrealizowanie projektu bluzy z logo naszej szkoły szczególne słowa uznania wyraziła klasa 3A, która pod okiem wychowawczyni, pani Darii Pernal przygotowała uroczyste pożegnanie pełne niespodzianek. Maturzyści w tym wyjątkowym dniu otrzymali w prezencie napisane specjalnie dla nich matematyczne i polonistyczne życzenia, moc wzruszeń przy okazji oglądania swoich zdjęć z ostatnich lat oraz garść muzycznych emocji podczas słuchania niezwykłych występów wokalnych Emilii Lis. Odrobinę wyśmienitego poczucia humoru zaoferował Maciej Zajdel w trakcie interpretacji wyników „Ankiety Maturzysty” przeprowadzonej jeszcze przed zakończeniem szkoły. W dobry nastrój wprowadzili maturzystów konferansjerzy, czyli Oliwia Faron i Mateusz Tańczak. Łzy radości, smutku i wzruszenia zaobserwowaliśmy jednak w czasie odbierania z rąk młodszych kolegów i koleżanek symbolicznych upominków, w których absolwenci żegnający się ze szkołą znaleźli drobiazgi niezbędne do przeżycia wymagającego czasu egzaminów maturalnych oraz szkolne pamiątki.

Mamy nadzieję, że uczniowie klasy 3B zachowają w pamięci piątkowe pożegnanie, najlepsze wspomnienia z lekcji, wycieczek oraz wszystkich uroczystości z ostatnich trzech lat. Dziękujemy i życzymy im wszystkiego najlepszego!