Poradnik skutecznej nauki w domu

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Wszystkich nas zaskoczyła niespodziewana decyzja o zawieszeniu zajęć w szkole. Nauczycieli, bo nagle spotykać się muszą z uczniami w świecie wirtualnym, za pośrednictwem rozmaitych komunikatorów i aplikacji. Rodziców, bo  zmuszeni są pozostać w domu i pracować zdalnie, pełni niepokoju o przyszłość i karierę zawodową. Wreszcie Was, Drodzy Uczniowie, najważniejszych w procesie edukacji, bo stajecie przed nową sytuacją, pytaniami, na które na razie nie możemy odpowiedzieć i wieloma zadaniami, które dla niektórych stają się fascynującą przygodą, a dla innych – przykrym niezrozumiałym obowiązkiem wywołującym sprzeciw, lęk i frustrację. Macie do takich odczuć pełne prawo. Przerwa w szkole to jednak nie czas wolny od rozwoju, poszerzania wiedzy i zainteresowań, wiec może warto się zmobilizować? Nie chodzi o bicie rekordów, przekraczanie granic możliwości. Wykorzystajcie ten czas twórczo – na powtórzenie i utrwalenie wiadomości, na zgłębianie szczególnie interesujących tematów, na poruszającą lekturę i projekty, na które zwykle brakuje czasu w szkole. W razie pytań i wątpliwości, gorszego humoru i braku motywacji – zapraszamy do kontaktu z nauczycielami za pośrednictwem e-dziennika. Zachęcamy też do lektury poradnika przygotowanego przez szkolnych pedagogów.

poradnik-skutecznej-nauki-w-domu