Podaruj wiersz pod choinkę! Zachęcamy do udziału w akcji czytelniczej

Drodzy Licealiści!

Bibliotekarze zachęcają do udziału w akcji „Podaruj wiersz pod choinkę”. Niech w czasie adwentowych przygotowań właściwie użyte słowa poetów będą wyrazem naszej pamięci o tych, którzy z powodu pandemii nie są tak blisko, jak byśmy tego chcieli. Niech będzie to forma życzliwej współobecności, duchowego wsparcia. Być może uda się dzięki temu kogoś pocieszyć, dodać nadziei i otuchy, być może starannie dobranym wierszem kogoś rozweselicie lub skłonicie do refleksji? Osób, które chcecie w ten sposób obdarować, poszukajcie w najbliższym otoczeniu – w klasie, w rodzinie, wśród przyjaciół, sąsiadów, bliższych i dalszych znajomych.

Co trzeba zrobić?

Zachęcamy do skorzystania z zasobów bibliotecznych i wypożyczenia dowolnego tomiku poezji. Przeczytajcie uważnie wybrane utwory i wybierzcie taki, który Waszym zdaniem mógłby stanowić cenny dar dla kogoś konkretnego, kto tego potrzebuje. Należy starannie odręcznie przepisać wybrany utwór na estetycznej papeterii. Możecie go wysłać tradycyjnie – drogą pocztową lub elektronicznie – jako przemyślane, ładne zdjęcie. Może warto do zdjęcia dołączyć nagranie z recytacją, dedykację, własny komentarz, datę, podpis? Z pewnością będzie to wspaniała pamiątka z czasów pandemii.

Przypominamy, że w bibliotece znajdziecie miedzy innymi tomy wierszy Wisławy Szymborskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza i Edwarda Stachury, zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W księgozbiorze są tez tomiki Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Stanisława Barańczaka, Bolesława Leśmiana, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Leopolda Staffa i wiele, wiele innych.

W najbliższy poniedziałek i środę biblioteka będzie otwarta w godzinach 9.00-12.00. Zapraszamy!