Oryginalni czytają… i oglądają w oryginale!

„Doktor Strange” w wersji angielskojęzycznej oraz wizyta w Bibliotece Obcojęzycznej – tak tym razem realizowaliśmy nasz projekt, zainspirowany hasłem podejrzanym na stronie biblioteki, które od kilku lat nam towarzyszy podczas nauki języków obcych. Otaczając się językiem w czasie relaksu, nawet nie zauważamy, kiedy się uczymy 😊 W naszej szkolnej bibliotece mamy mały zbiór literatury w oryginalnych językach, w sali 35 są też książki i czasopisma do dyspozycji uczniów, jednak nie może się to równać z obszernymi zasobami Biblioteki Obcojęzycznej WBP w Opolu – są wśród nich książki o różnym stopniu trudności, z nagraniami i bez, filmy, czasopisma – wszystko można wypożyczać bezpłatnie do domu i na spokojnie zagłębiać się w oryginalne wersje ulubionych powieści czy filmów. Dodatkowo w bibliotece na Kośnego można uczestniczyć w DARMOWYCH konwersacjach w wielu językach – aktualny grafik na stronie Biblioteki Obcojęzycznej w Opolu i profilu FB. Uczniom z Ukrainy polecamy zwłaszcza konwersacje poświęcone nauce języka polskiego jako obcego!