Ognisko Patriotyzmu

W 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości opolskie szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich zorganizowały uroczystość upamiętniającą wydarzenia sprzed wieku. 10 listopada połączył nas wspólny śpiew pieśni patriotycznych i legionowych, przygotowany przez chórek uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK pod kierunkiem pani Natalii Żurek, przy akompaniamencie pani Agnieszki Spodymek. Jak co roku Ognisko Patriotyzmu było dla wielu żywą lekcją historii, a także okazją do radosnego świętowania. Staraliśmy się przybliżyć przełomowe dla narodu wydarzenia oraz sylwetki ludzi, którzy przyczynili się do powrotu kraju znad Wisły na mapy świata po trudnych 123 latach niewoli; przypomnieć o ważnych postawach i wartościach jak miłość ojczyzny, pamięć o bohaterach czy szacunek do narodowego dziedzictwa. Pani wicedyrektor, Elżbieta Stanek podkreślała, jak wielką wartością jest wolność, jak możemy za nią dziękować i jak godnie upamiętnić wielkich narodowych bohaterów. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tej pięknej uroczystości.