Niezapomniana wycieczka do Pragi

Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz grupa gimnazjalistów i licealistów wybrała się w minionym tygodniu do Pragi. Stolica Czech, malowniczo położona nad Wełtawą, zachwyciła po raz kolejny – godzinami spacerowaliśmy po centrum miasta, podziwiając perły architektury i sztuki – gotycką Katedrę św. Wita,  siedzibę władz państwowych na Hradczanach, Most Karola, Plac Św. Wacława, oryginalne rzeźby Davida Černego oraz miejskie ogrody i parki na Malej Stranie. Jak na typowych turystów przystało, ulegliśmy pokusom konsumpcjonizmu i zakupiliśmy pamiątki w sklepikach i galeriach handlowych. Niektórzy spróbowali lokalnych przysmaków: tradycyjnego medovnika, knedlików czy smaženego sýra s hranolkami i tatarskou omáčkou. Trzeciego dnia udaliśmy się do Skalnego Miasta. Rejs łódkami po niewielkim górskim jeziorku utwierdził nas w przekonaniu o specyficznym czeskim poczuciu humoru. Pękaliśmy ze śmiechu, słuchając gawędy przewodnika, a przelotne deszcze i burze tylko sprzyjały niezwykłej, baśniowej atmosferze naszej wędrówki po czeskim rezerwacie przyrody. Drogę powrotną umilały nam gry i zabawy integracyjne. Z Pragi przywieźliśmy mnóstwo zdjęć i wiele ciepłych wspomnień.