Nauryz – kazaskie Święto Wiosny w naszej szkole!

W marcu przychodzi wiosna, a większość uczniów 21 marca odwiedza szkoły swojego regionu. Dla uczniów naszej szkoły pochodzących z Kazachstanu to czas narodowego święta Nauryz, kiedy to zgodnie z tradycją ludzie gromadzą się w wyjątkowych strojach przy pięknym stole i świętują czas odrodzenia, odnowy i oczyszczenia. Obchodom święta towarzyszą zabawy, gry zespołowe oraz wyjątkowe tańce. 17 marca uczniowie naszej szkoły mogli poczuć atmosferę kazaskiej tradycji i choć na chwilę przenieść się do dalekiego Kazachstanu dzięki prezentacji niezwykłych skarbów kultury tego kraju. Gospodarze spotkania pokazali wyjątkowe zdjęcia, wystąpili w tradycyjnych strojach i poczęstowali gości rodzimymi potrawami. Szczególne wrażenie zrobił pokaz pięknego tańca i gry na dwustrunowym instrumencie dombra. Uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem bogactwa kazaskiej kultury oraz wszechstronnych zdolności uczniów liceum i technikum pochodzących z Kazachstanu. Wszystkim życzymy udanego pierwszego dnia wiosny i święta Nauryz!

Po więcej zapraszamy na: https://www.instagram.com/reel/CbXLKrXIiaB/?utm_medium=copy_link