Nasi uczniowie obserwują Merkurego

Tranzyt Merkurego przez tarczę Słońca

W poniedziałek (9.05) 62 uczniów z naszego gimnazjum i liceum obserwowało przejście Merkurego na tle tarczy Słońca na Uniwersytecie Opolskim. Wcześniej uczniowie mogli wysłuchać wykładu na temat najbliższej Słońcu planety. Dokładnie mogli poznać merkuriański dzień i rok, jaki i warunki panujące na taj planecie. Uważni studenci Wirtualnej Akademii Astronomii poznali prawa Keplera rządzące ruchem planet oraz dowiedzieli się dlaczego Albert Einstein nie otrzymał Nagrody Nobla za teorię względności.

Tranzyt Merkurego - Szkoły Katolickie w Opolu Tranzyt Merkurego - Szkoły Katolickie w Opolu Tranzyt Merkurego - Szkoły Katolickie w Opolu Tranzyt Merkurego - Szkoły Katolickie w Opolu Tranzyt Merkurego - Szkoły Katolickie w Opolu Tranzyt Merkurego - Szkoły Katolickie w Opolu Tranzyt Merkurego - Szkoły Katolickie w Opolu Tranzyt Merkurego - Szkoły Katolickie w Opolu Tranzyt Merkurego - Szkoły Katolickie w Opolu Tranzyt Merkurego - Szkoły Katolickie w Opolu