Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono muzyką, wspólnym śpiewem i chwilą refleksji. Uczniowie liceum, szkolny chór oraz zespół muzyczny zabrali nas w podróż śladami polskich żołnierzy walczących w pierwszej połowie XX wieku o wolność, niepodległość i suwerenność. Dzięki sondzie przeprowadzonej wśród licealistów dowiedzieliśmy się, że temat niepodległości jest ciągle żywy.  Najodważniejsi podzielili się swoją wiedzą i refleksją. Pieśni, które wspólnie zaśpiewaliśmy, przypomniały nam, że 104 lata temu Polacy pragnęli przede wszystkim odzyskania pokoju, radości życia i poczucia bezpieczeństwa. Dzięki opiekunom uroczystości, pani Elżbiecie Stanek i pani Natalii Żurek, niezwykle aktualnie wybrzmiał apel o szacunek do wywalczonej wolności i wyciągania wniosków z lekcji historii: niepodległość przynosi radość, ale wymaga też wiedzy oraz zaangażowania.